Nastały ciężkie czasy. Wiele biznesów musiało zakończyć działalność, a firmy zwolnić pracowników. Jeżeli ciebie także dotknęły skutki uboczne pandemii, przeczytaj w jaki sposób poprawić swoją sytuację. Możesz także dowiedzieć się z poniższego artykułu, jakie profesje uprawiać z domu, aby podreperować budżet.

Profesje zdalne

Nie wyobrażamy sobie już życia bez internetu. Dzięki niemu błyskawicznie wyszukujemy informacje, oglądamy filmy, robimy zakupy i się uczymy. To również odpowiednie miejsce, w którym każdy może podjąć pracę zdalną.

W zależności od posiadanych umiejętności masz kilka opcji. Jeżeli do tej pory pracowałaś w korporacji i znasz się na handlu lub zarządzaniu, to bardzo dobrze – obecnie wiele firm poszukuje zdalnych pracowników. Posługujesz się językiem obcym? Możesz znaleźć lepiej płatną pracę za granicą – wszystko bez wychodzenia z domu.

Dział obsługi klienta także zmienia się na tryb internetowy. Przełożony kontaktuje się z tobą mailowo, a ty rozmawiasz z ludźmi z własnego telefonu, siedząc przy swoim biurku. Wypłata jest taka sama jak za pracę w biurze, a oszczędzasz na dojazdach. I to nie tylko pieniądze, ale również czas.

Szeroko pojęte usługi internetowe są naturalnie obecne wirtualnie. Branża IT coraz rzadziej zatrudnia ludzi w swoich siedzibach. Programiści i informatycy zwyczajnie wolą wykonywać swoje obowiązki z własnego komputera albo służbowego laptopa – biuro w centrum miasta do niczego im nie jest potrzebne.

Znasz się na reklamie? Cudownie! Skoro wszyscy patrzą w ekrany, to cały marketing się tam przenosi. Specjaliści są na wagę złota i to dosłownie. Ponadto nikt od nich nie wymaga wychodzenia z mieszkania, jedynie bycia „pod telefonem” w określonych godzinach. Możesz zarządzać całym zespołem, siedząc z kawą i w szlafroku.

Artyści wszelkiej maści też znajdą coś dla siebie. Graficy są potrzebni, aby ozdobić każdą witrynę, natomiast pisarze tworzą teksty – od krótkich sloganów po całe artykuły. Dziennikarze również piszą z domu, nie ma żadnej potrzeby, aby jeździli do biur.

Tworzysz biżuterię, naczynia, albo jakiekolwiek rękodzieło? Wystawiaj swoje prace na internetowych aukcjach lub załóż własny sklep. Wielu twórców się rozwinęło w ten sposób i robią to, co naprawdę kochają.

Prace zdalne:

  • programista,
  • copywriter,
  • grafik,
  • sprzedawca,
  • konsultant,
  • blogger,
  • dziennikarz.

Jak się przekwalifikować?

Oczywiście najtrudniejszą kwestią jest zdobycie nowych umiejętności. Wiedz jednak, że nie tak trudną, jak dwadzieścia lat temu. Internet oraz pandemia sprawiły, że można nawet skończyć studia, leżąc w łóżku.

Uczelnie przeszły na tryb zdalny, ale wcale nie trzeba poświęcać pięciu lat, aby pracować wirtualnie. Istnieją platformy, na których znajdują się kursy prowadzone przez specjalistów z całego świata. Wystarczy, że zapłacisz i masz dostęp do każdej dziedziny.

Większość takich szkoleń na koniec wystawia certyfikaty. Dzięki temu dostaniesz papier potwierdzający, że możesz wykonywać konkretny zawód. Ponadto będąc samoukiem, jesteś interesującym pracownikiem, ponieważ szef będzie wiedział, że masz w sobie zapał i samodyscyplinę.

Możesz poszukać bezpłatnych staży on-line. Firmy organizują zdalne praktyki dla zainteresowanych. Ty zyskasz umiejętności i poznasz rynek, a korporacja być może dostanie dobrego pracownika, który będzie znał jej wymogi.

Zalety pracy zdalnej

Niewątpliwą zaletą jest czas. Mogą go rozplanować według własnych potrzeb i nie tracą go na dojazdy. Panie cieszą się, że oszczędzają na kosmetykach do makijażu, ponieważ nie muszą codziennie rano stać przed lustrem.

Introwertycy i nieśmiałe osoby doceniają fakt, że nie muszą widywać się z ludźmi. Załatwianie spraw z klientami mailowo lub telefonicznie daje im ogromny komfort psychiczny i znacznie obniża poziom stresu.

Skoro mowa o napięciu psychicznym, praca z domu pozwala na zrobienie sobie przerwy w każdej chwili. Możesz przeprowadzić krótką sesję medytacji lub jogi, żeby się zrelaksować i odświeżyć umysł. Nikt nie będzie na ciebie krzywo patrzeć, kiedy zaczniesz się rozciągać i wymachiwać kończynami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here