Każdy dom albo mieszkanie to ściany, podłogi, pomieszczenia… Tym, co nadaje atmosferę i styl, są meble i dodatki. Tekstylia, sztuka, kwiaty, oświetlenie oraz świece. Jak nadać każdemu pokojowi odpowiedni wygląd, dzięki któremu poczujesz się doskonale? Sprawdź, w jaki sposób uzyskać pożądane efekty.

Spokojna sypialnia

Miejsce odpoczynku powinno być przede wszystkim spokojne. Zadaj sobie pytanie, gdzie chcesz się obudzić? W twojej głowie zaczną pojawiać się konkretne obrazy i skojarzenia. Najlepiej je zapisz, aby ci nie umknęły. W ten sposób stworzysz sobie tablicę inspiracji.

Skoro chodzi o uzyskanie stanu odprężenia w sypialni, zadbaj o dodatki, które temu sprzyjają. Wygodne, ozdobne poduszki, miękka narzuta, dopasowane zasłony oraz dywan przy łóżku doskonale nadają przytulną atmosferę.

Dekoracje takie jak świece potęgują to wrażenie. Dobierz odpowiednie oświetlenie. Najlepiej punktowe oraz dekoracyjne, tj. takie, które nie daje dużego światła, gwarantuje jednak delikatną poświatę. W tej roli sprawdzą się tzw. cotton balle oraz lampki choinkowe. Modne są ledowe taśmy zamontowane pod sufitem, do których dołączony jest specjalny pilot umożliwiający zmianę koloru światła.

Elegancka łazienka

Pomieszczenie, w którym szykujesz się codziennie do pracy i do snu jest kolejnym miejscem wyciszenia. To tutaj bierzesz gorący prysznic albo długą kąpiel. Kolorystykę możesz dobrać według uznania, ale specjaliści od wystroju wnętrz polecają zgaszone i ciemne odcienie, ponieważ stwarzają one intymną atmosferę.

Zadbaj o to, aby w łazience znalazła się zamykana szafka na większość przedmiotów. Pomaga to zorganizować przestrzeń oraz uniknąć bałaganu. Ponadto im mniej zbędnych rzeczy jest na zewnątrz, tym bardziej elegancki efekt uzyskasz.

Powieś miękkie ręczniki frotte oraz zaopatrz się w szlafrok kąpielowy – taki jak w hotelu. Nie zapomnij o dywaniku. Tutaj również poustawiaj świece. Wieczorny relaks gwarantowany!

Praktyczna kuchnia

Serce domu, czyli kuchnia, jest miejscem przyrządzania i zjadania posiłków. Cała rodzina spotyka się na śniadanie, obiad oraz kolację. Najważniejsza jest funkcjonalność i praktyczne ustawienie stołu. W tym pomieszczeniu dużo się dzieje, ciągle coś skwierczy, paruje i bulgocze.

W przeciwieństwie do innych miejsc w domu kuchnia sprawia lepsze wrażenie, kiedy jest w niej mniej ozdób. I tak jest wypełniona po brzegi meblami oraz urządzeniami, dlatego zainwestuj w ładny stojak na noże oraz obrus lub podkładki na stół. Możesz ustawić wazon z kwiatami, aby dodać świeżości.

Zaciszny salon

Duży pokój to kanapa, telewizor, relaks i zabawa. W zasadzie ciężko określić jednoznacznie, jakie warunki powinny panować w salonie, ponieważ zależy to od gustu mieszkańców. Z pewnością warto zainwestować w wygodną i solidną kanapę oraz stolik kawowy.

Będziesz mogła się odprężyć, oglądając wieczorem film lub ulubiony serial. Oświetlenie gra główną rolę w salonie i podobnie jak w sypialni, zadbaj o punktowe światło. Sprawdzi się wtedy, kiedy będziesz potrzebowała relaksu albo podczas spotkania ze znajomymi przy winie.

Dobrze jest mieć dużo zieleni w pomieszczeniu dziennym. Spędzasz w nim dużo czasu, a rośliny poprawiają jakość powietrza oraz twój nastrój. Pamiętaj, aby wybierać żywe kwiaty. Sztuczne tylko się kurzą i nie mają efektów zdrowotnych.

Poważne biuro

Oaza spokoju i skupienia. Zadbaj o porządek. W domowym biurze powinno być dużo miejsca na przechowywanie przyborów, dokumentów oraz papierów i książek. Przyda się duże biurko i wygodne, ergonomiczne krzesło. Szczególnie jeśli masz pracę zdalną.

Również i tutaj wstaw rośliny. Sprzyjają koncentracji, a to najważniejsze w tym pomieszczeniu. Zainwestuj w dobry organizer na kable, gdyż będzie ich dużo. Komputer, drukarka oraz ładowarki. Poplątane i zakurzone wprowadzą zamęt, natomiast specjalnie zaprojektowane pudełko załatwi problem.

Biurko ustaw przy oknie, abyś mogła patrzeć w nie, szukając inspiracji do pracy. To także zdrowe ćwiczenie dla oczu. Dobrze jest czasem oderwać wzrok od małych liter i spojrzeć jak najdalej się da – to rozluźnia mięśnie wokół gałek ocznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here