Zawsze dobrze jest kiedy udaje się połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapewnij dawkę ruchu sobie i wszystkim członkom rodziny dzięki interesującym aktywnościom, które dostarczą również zabawy!

Po co wprowadzać aktywność fizyczną do życia?

Codzienność z dziećmi bywa trudna. Nadmiar obowiązków może przytłaczać i sprawiać, że wieczorem marzysz tylko o kąpieli i ciepłym łóżku. Twoje pociechy też bywają zmęczone, przedszkole lub szkoła oraz zajęcia dodatkowe to wbrew pozorom ciężka praca dla malucha.

Niemniej jednak z pewnością uwielbiacie spędzać razem czas. Zarezerwujcie weekendy dla siebie i pomyślcie o wspólnych aktywnościach. Najlepiej takich, które wymagają ruchu. Dzisiejszy tryb życia jest raczej siedzący i dotyczy to również dzieci, które zamiast na podwórku, spotykają się na czatach głosowych.

Sport pozwoli zachować formę i sylwetkę. Otyłość wśród dzieci jest coraz częstszym problemem, dlatego zapobiegaj zawczasu. Jeśli pokażesz swojej pociesze, że ćwiczenia mogą być przyjemne, to nie będzie ona stroniła od aktywności fizycznej w przyszłości.

Dla tych z miasta

Jeżeli mieszkacie w dużym mieście, albo w pobliżu i macie dobry dojazd, atrakcji jest ogrom. Wiele placówek organizuje w weekendy zajęcia dla całych rodzin lub udostępnia miejsce dla najmłodszych w określonych godzinach.

Baseny oferują możliwość zapisania się do grup pływackich o różnych poziomach. Od początkujących do zaawansowanych. Ponadto o tej samej porze zazwyczaj dostępne są także zajęcia dla dorosłych, np. fitness w wodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali się na pływalnię we własnym gronie i sami wymyślili sobie ćwiczenia.

Ostatnio modne stają się trampoliny. Duże hale wyposażone po brzegi w sprzęt do skakania oraz miękkie pianki, pozwalają na bezpieczne szaleństwo. W takich miejscach są instruktorzy, którzy mogą przeprowadzić zajęcia lub po prostu dopilnować, aby nikomu nie stała się krzywda. To doskonały sposób na wspólne zużycie nadmiaru energii!

Jeśli mierzycie wysoko, odwiedźcie park linowy. Taka niesamowita przygoda z pewnością przypadnie do gustu całej familii. To także doskonała okazja do pokonywania własnych lęków i nabrania zręczności. Tutaj również organizowane są aktywności z trenerem, albo można spędzić czas według uznania.

Dla tych, którzy preferują gry zespołowe, hale sportowe w weekendy umożliwiają wypożyczenie sprzętu oraz wynajęcie boiska. Dzięki temu zagracie w piłkę, badmintona, tenisa, albo poskaczecie na skakankach i pobawicie się w berka.

Teraz w każdym parku znajduje się siłownia pod chmurką. Możesz korzystać ze sprzętów zupełnie za darmo! Dzieci także uwielbiają wspinać się na, wymyślne według nich, konstrukcje jednak pamiętaj, aby robiły to przy twojej asyście.

I dla tych z okolic

Miasto daje dużo możliwości, ale jeśli myślisz, że peryferie są gorsze, to się grubo mylisz. Do dyspozycji macie mnóstwo wolnej przestrzeni, łąk oraz lasów! Niejeden by pozazdrościł, dlatego ubierzcie się i doceńcie dobrodziejstwa natury.

Jeśli macie własny kawałek ziemi, działkę lub ogródek, starajcie się spędzać na nim jak najwięcej czasu. Świeże powietrze pozytywnie wpłynie na cały organizm i zyskacie energię niezbędną do uprawiania sportu. Możesz sprawić prezent dla rodziny i zainwestować w trampolinę ogrodową.

Spacery obowiązkowo! Ustalcie wcześniej trasę, albo idźcie na żywioł. Może w waszej miejscowości są jakieś atrakcje, o których do tej pory nie wiedzieliście i macie ochotę je obejrzeć? Jesienią poszerzcie aktywność o zbieranie grzybów, ale uważajcie na trujące. Latem zapakujcie duży ręcznik i jedzenie, a będziecie mogli zrobić piknik. Chodzenie w każdą pogodę zahartuje was i wzmocni odporność!

Wycieczki rowerowe są jedną z najlepszych form wspólnych ćwiczeń. Sama jazda to ogromna przyjemność i świetna forma ruchu, która angażuje wszystkie mięśnie. Do plecaków schowajcie wodę i zdrowe przekąski, które zjecie w ramach przerwy.

Może w pobliżu znajduje się duży parking lub inny betonowy plac? Idealnie sprawdzi się jako tor rolkarski lub wrotkarski. Pouczcie się razem, a następnie urządźcie wyścigi. Takie ćwiczenia też wspaniale wysmuklają sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here