Internet kusi wieloma sposobami na rzekomo szybkie zredukowanie masy ciała, ale uważaj – wielu sprzedawców jest zwykłymi naciągaczami! Oferują niebezpieczne, toksyczne środki, dlatego nie ufaj podejrzanym produktom. Dowiedz się, w jaki sposób zdrowo schudnąć.

Wyklucz choroby

Zanim wprowadzisz dietę do swojego życia, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o skierowanie na badanie krwi. Sprawdź poziom hormonów i witamin, aby wykluczyć ewentualne choroby. Gdyby okazało się, że coś jest poza normą, natychmiast podejmij kolejne kroki diagnostyczne i nie zmieniaj nagle trybu życia bez konsultacji ze specjalistą.

Nadwaga i otyłość czasem wynikają z zaburzeń układu dokrewnego i wymagają dedykowanej diety. Popularne jadłospisy dostępne w książkach oraz internecie są bardzo dobre, ale tylko dla zdrowych osób, dlatego upewnij się, że sobie nimi nie zaszkodzisz.

Tak naprawdę każdy powinien zapisać się do dietetyka, żeby dobrać odpowiedni sposób żywienia oraz monitorować postępy i stan zdrowia. Oczywiście, to kosztuje i nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

Nie zapomnij o ruchu!

Aktywność fizyczna gra kluczową rolę w redukcji masy ciała. Bez diety ani rusz, ale bez sportu także utkniesz w martwym punkcie. Zrzucisz parę kilogramów, po czym waga stanie w miejscu. Dobierz takie ćwiczenia, które będą sprawiały ci radość. Dzięki temu dłużej wytrwasz w swoim postanowieniu.

Trenuj całe ciało. Nie rób tylko przysiadów i brzuszków, bo te mają na celu głównie wyrobienie mięśni i wymodelowanie sylwetki. Aby spalić tłuszcz, powinnaś zaangażować wszystkie partie mięśniowe. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze lub spacery z kijkami do nordic walking idealnie się sprawdzą.

Stopniuj intensywność wykonywanych ćwiczeń. Nie zaczynaj od wycieńczającego treningu, bo szybko nabawisz się kontuzji i braku motywacji. Na początku powinnaś uprawiać wybrany sport krócej i lżej, dopiero po kilku dniach wydłużyć proces o kilkanaście minut i więcej powtórzeń. W ten sposób sama zauważysz wzrost kondycji i się nie zniechęcisz.

Jedz regularnie i smacznie

Rozplanuj posiłki w taki sposób, abyś jadła 4-5 razy dziennie. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm i zapobiegniesz odkładaniu się tłuszczu – organizm będzie przyzwyczajony do regularnego dostarczania jedzenia, dlatego nie będzie magazynował zapasów.

Urozmaicaj posiłki. W ten sposób dostarczysz wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, a co za tym idzie, również energii do działania. Unikaj spożywania tych samych dań kilka razy w tygodniu. Dieta szybko cię znudzi i zatęsknisz za fast foodami oraz słodyczami.

Nigdy nie pomijaj śniadania i dbaj o to, aby było ono pożywne. Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinien cię pobudzić i nasycić, tak abyś nie myślała ciągle o burczącym brzuchu. Kolacja natomiast może być nieduża i lekkostrawna. Jedz ją trzy – cztery godziny przed pójściem do łóżka, abyś miała dobry sen i pusty żołądek.

Skup się na tym, co spożywasz. Odłóż telefon i gazetę w trakcie posiłku, wyłącz telewizor. Dzięki temu nie będziesz rozproszona i mózg szybciej „załapie”, że brzuch jest zapełniony. Staraj się dokładnie przeżuwać i jeść wolniej. Tak jest po prostu zdrowiej, a żołądek łatwiej strawi mniejsze kawałki.

Zdrowe produkty przyspieszą cały proces

Zadbaj o to, aby w diecie była wystarczająca ilość błonnika. Wpływa on na poprawę perystaltyki jelit oraz powoduje, że szybciej czujemy się syci. Pomaga również pozbyć się złogów w jelitach, co przekłada się na płaski brzuch i niższą wagę.

Ostre przyprawy doskonale pobudzają metabolizm! Dodawaj chili, pieprz i imbir do potraw, aby przyspieszyć trawienie. Dzięki nim robi nam się cieplej i się pocimy, co z kolei usuwa nadmiar wody z organizmu.

Nawadniaj się regularnie! Pij 2,5 l płynów dziennie. Najlepiej wodę mineralną, niegazowaną oraz zieloną herbatę. Nie musisz rezygnować z porannej kawy, ale jeśli słodzisz, to spróbuj tego nie robić. Na początku może być ciężko, jednak już po okresie około tygodnia organizm odzwyczaja się od słodkiego smaku! Tłuste mleko zamień na lżejsze, albo w ogóle wybierz roślinne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here