in LIFESTYLE, MOTYWACJA

Dzień dobry w poniedziałek #12

at
dzien-dobry-poniedzialek-12

Dobrze jest zjeść kanapkę z masłem i cukrem. Dobrze jest uśmiechnąć się do wspomnień, zerwać jednego kwiatka w cudzym ogrodzie i dobrze jest napić się piwa nad Wisłą. Dobrze jest wziąć urlop w pracy, gdy dziecko wyjedzie gdzieś z tatą. Dobrze jest po dwudniowej imprezie ubrać czyste ubrania. Dobrze jest nie myśleć za dużo, kiedy nie trzeba. Dobrze jest być, trzymać za ręce, zakochać się. Dobrze jest nie wiedzieć, co się czuje i nie bać się tej niewiedzy. Dobrze jest być tu i teraz. Dobrze jest żyć dla tych wszystkich rzeczy. Dobrze jest tęsknić, dobrze jest patrzeć w oczy i dobrze jest płakać. 

Weź się nie bój życia. Korzystaj, bierz, czuj je.

„Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej…”
/Michelle Obama/

Lubię żyć po swojemu, według moich reguł, zgodnie z rozdanymi mi kartami, które pod siebie trochę układam, gdy nikt nie patrzy. Po raz kolejny przypominać sobie, że nie wszyscy muszą mnie lubić, a ja nie mam obowiązku spełniania nie moich przecież pragnień i potrzeb. Mogę wyjść, mogę nie mówić, nie podejmować dyskusji lub przerywać ją w połowie, gdy większego nie ma ona sensu. Mogę być.

Na świecie kilka rzeczy jest pewnych: śmierć, podatki i to, że są tacy ludzie, którzy zawsze zniszczą was jak śmiecia. Pod przykrywką troski i zainteresowania, zdepczą Twoje poczucie własnej wartości i wmówią, że warta jesteś mało, mniej i najmniej. O ile umrze kiedyś każdy, podatki nakłada na nas prawo, to porzucenie ludzi, którzy niszczą nas od środka, jest wyborem. I tak dobrze jest.

 

Zapraszam Cię do siebie:
 na fanpage Mamaszka.pl
– na Instagrama Mamaszka.pl

Share:

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *