in GADŻETY

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

at
pomysly-prezent-dzien-babci-dzien-dziadka

Styczeń od zawsze kojarzył mi się z wyjątkowymi świętami pod koniec miesiąca. Dzień Babci i Dzień Dziadka wiązał się zazwyczaj z przedstawieniem w szkole i ręcznie robionymi laurkami. Dzisiaj staję w trochę innym punkcie życia i muszę zadbać o to, by moje dziecko umiało doceniać swoich dziadków. I choć w naszej sytuacji to już nie takie proste, mam ciągle na myśli zarówno moich rodziców, jak i rodziców mojego jeszcze-męża. Co takiego można więc podarować dziadkom na Dzień Babci i Dziadka? 

Warto pamiętać, że Dzień Babci i Dzień Dziadka to przede wszystkim dzień, kiedy powinniśmy z nimi być. Nawet z pustymi rękoma czy z jednym marnym kwiatkiem. Do starości mi jeszcze daleko, ale podejrzewam, że nie ma w niej nic gorszego od samotności. Zresztą, czy teraz mnie ona cieszy? Tego chciałabym nauczyć swojego syna – że Dziadków nigdy nie zostawia się samych. Nawet jeśli mieszkają paręset kilometrów od nas, warto zaglądać do nich tak często, jak to tylko możliwe. Nieważne, czy ma się 5 lat, czy 30. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto podarować im coś od siebie. Co będzie najlepszym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Fotoksiążka

U nas to jest zdecydowany numer jeden, ze względu na dotychczas dzielącą nas odległość. Zarówno moi rodzice, jak i teściowie, swojego wnuka widzieli raz na kilka miesięcy, więc nie mieli okazji widzieć następujących w nich zmian na bieżąco. Fotoksiążka jest super rozwiązaniem, by mieli choć odrobinę więcej wnuka przy sobie. Jakkolwiek zabawnie może to teraz dla nas brzmieć, za parędziesiąt lat będziemy śpiewać zupełnie inną tęskną nutkę. Nie wiadomo, gdzie poniesie nas i naszą rodzinę. Wybór jest dość spory, ale ja ze swoich doświadczeń polecam firmę PRINTU – dobra jakość i stosunkowo szybkie wykonanie. To także pomysł na „prezent last minute”!

Książka

Tak, książka! Kiedy ma się na nie tyle czasu, co na emeryturze? Wiem, że moja babcia ma pewne problemy z odpoczywaniem, całe życie ciężko pracowała i taki ma już odruch, żeby ciągle coś robić. Ale nie młodnieje, więc czas najwyższy na jakiś relaks. I dobra lektura z pewnością jej w tym pomoże. Co można kupić starszej osobie? Myślę, że każda babcia i każdy dziadek ucieszyliby się, przykładowo, z tych 3 pozycji. Sama dwie z nich mam sprawdzone i często do nich wracam.

Do kupienia np. TU

Koce

Zwłaszcza, że Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają zimą. Ja sama nie pogardziłabym jakimś przyjemnym kocykiem, w końcu na termometrach w styczniu najczęściej widnieje paręnaście stopni na minusie! Warto dodać, że styczeń to czas wyprzedaży, więc jeśli koszta są dla Ciebie ważne (a dla kogo nie są?), to możesz teraz kupić coś w sensownej cenie. Ja w tej kwestii stawiam na Home&You. Piękne wzory, fajne materiały i przy promocjach naprawdę sensowne ceny.

Kubki

Kiedyś myślałam, że kubek kupuje się wtedy, gdy już totalnie brakuje pomysłu. Dzisiaj podchodzę do nich zupełnie inaczej. Kubek to rzecz codziennego użytku, która może nam w świetny sposób przypominać o kimś bliskim naszemu sercu. A jeśli obydwoje dziadkowie żyją, mogą korzystać z nich razem i spędzać w ten sposób miło czas. Tu znowu polecam wybrać się do Home&You, ale równie dobrze można zamówić coś świetnego w Internecie, np. poprzez portal DaWanda. W piątek widziałam też ciekawe propozycje w Empiku.

Magnesy na lodówkę ze zdjęciami wnuków

Mówiłam już, że uwielbiam nasze czasy za przemienienie rzeczy praktycznych w cuda przywołujące wspomnienia? Fotoksiążka to już genialny pomysł, ale nie zawsze mamy czas, by usiąść i tak po prostu oglądać zdjęcia. Tymczasem z lodówki korzystamy każdego dnia. Każdego dnia więc dziadek lub babcia będą przyglądać się swojemu wnukowi! W tym temacie dla mnie rządzą Magnesowy, z których strony pozwoliłam sobie zaczerpnąć przykładowe zdjęcie.

Laurka

Często zastanawiam się, czy MOI dziadkowie (a więc pradziadkowie mojego syna) ucieszyliby się z ręcznie wykonanej przeze mnie laurki. Myślę, że tak. Ja bym się cieszyła, gdyby ktoś wykonał dla mnie kartkę urodzinową. Może to jest jakiś pomysł? A już z pewnością sprawdzi się laurka wykonana przez kilkuletnie dziecko i najlepiej wręczona osobiście. Łzy wzruszenia gwarantowane!

Przypuszczam, że gdybym była babcią, cieszyłoby mnie niemal wszystko. Bo nie w prezentach, a w pamięci o drugim człowieku leży cały sukces. Nie przegap więc Dnia Babci i Dnia Dziadka i zrób swoim bliskim przyjemność, jednocześnie dając świetny przykład swojemu dziecku. Pamiętaj, że i Ty kiedyś będziesz babcią!

*** Spodobał Ci się ten post?
– Polub go lub udostępnij na Facebooku
– Możesz też polubić mój fanpage lub zaobserwować mnie na Instagramie
– Zostaw po sobie komentarz lub napisz do mnie @ – chętnie poznam Twoje zdanie
Dołącz do naszej grupy na facebooku dla Super Babeczek 🙂 

4 komentarze

 1. Karolina Kary B

  U nas dzieciaki same robią prezenty – zazwyczaj kończy się na laurkach, ale za to własnoręcznie przygotowanych 🙂

  08 . Sty . 2017
 2. Kamila

  My zwykle robimy kalendarz, w tym roku może wypali fotoksiązka. To miła pamiątka.

  08 . Sty . 2017
 3. rodzinka 2+3

  chyba jedna te same które dzieci stworzą są najpiękniejsze 😀 i najbardziej cenne 😀

  09 . Sty . 2018
 4. Ineczka

  Można wiele mówić, ale prawda jest taka, że trudno znaleźć babcię jakiej by się kwiaty od wnuków nie podobały 🙂 Ja zawsze je kupuję i w sumie to raczej nie sięgam po jakieś inne upominki. Raz że babcia ich nie oczekuje, a dwa że jest zakochana w ozdobnych roślinach. Wybiorę coś ładnego, na KwiatowyOgrod.pl są piękne bukiety w sam raz na Dzień Babci i będzie super. Muszę się tylko zastanowić, czy pójść klasycznie w róże czy może w coś innego… Jeszcze chwilę czasu na zastanowienie mam 😉

  16 . Sty . 2018

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *